Rembertowskie Forum Matematyczne

W ubiegły piątek, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w REMBERTOWSKIM FORUM MATEMATYCZNYM. Wydarzenie to skupiało się na rozwoju kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania matematyki oraz poznaniu nowoczesnych metod i narzędzi pomocnych w pracy z uczniami.

Jako Fundacja ALE Nauczanie rekomendujemy innowacyjne pomoce dydaktyczne, takie jak LEGO® Education, metoda 6 klocków i program FIRST® LEGO® League, które umożliwiają angażujące i efektywne nauczanie. W ramach Forum, uczestnicy mieli okazję poznać zalety oraz zastosowanie tych rozwiązań w edukacji matematycznej.

FIRST LEGO League to międzynarodowy program edukacyjny, który integruje naukę matematyki, nauk ścisłych oraz inżynierię, promując jednocześnie pracę zespołową, innowacyjność i kreatywność. Program skierowany jest do uczniów w wieku 4-16 lat i oferuje im możliwość projektowania, budowania oraz programowania robotów LEGO, a także rozwiązywania problemów z zakresu nauk ścisłych i matematyki.

📈 Głównym celem programu FIRST LEGO League jest pokazanie, że matematyka może być przystępna, przyjemna i ciekawa dla uczniów na każdym etapie edukacji. Poprzez angażowanie uczniów w praktyczne zadania związane z robotyką, program pobudza ich zainteresowanie naukami ścisłymi oraz zachęca do poszukiwania rozwiązań problemów z zakresu matematyki.

Udział w programie FIRST LEGO League rozwija kompetencje uczniów takie jak: umiejętność rozwiązywania problemów, logiczne myślenie, praca zespołowa, komunikacja i zarządzanie czasem. Wszystkie te umiejętności są niezwykle ważne dla przyszłej edukacji i kariery uczniów, zarówno w dziedzinie matematyki, jak i innych nauk ścisłych.

Dziękujemy organizatorom, prelegentom oraz uczestnikom Forum za inspirujące spotkanie. Jesteśmy pewni, że wspólnie będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać nauczycieli i uczniów w odkrywaniu fascynującego świata matematyki.

Więcej wpisów