Oświata – nasza wspólna odpowiedzialność

Mieliśmy okazję uczestniczyć w V Kongresie EduHoryzonty, który zgromadził ekspertów z dziedziny edukacji z całej Polski. Konferencja, odbywająca się pod hasłem „Oświata – nasza wspólna odpowiedzialność”, stanowiła doskonałe forum do wymiany doświadczeń i wiedzy.

Podczas konferencji poruszono szereg istotnych tematów – od systemu ocen w polskiej szkole, przez odpowiedzialność szkół za stan psychiczny młodzieży, po inspiracje czerpane ze szwedzkiego systemu edukacji. Każdy z tych tematów stanowi ważny element w rozwijaniu jakości oświaty w naszym kraju.

Nasza Fundacja była reprezentowana przez Jakuba Piaseckiego, który miał przyjemność opowiedzieć o LEGO Education i FIRST LEGO League. Te programy, wprowadzane przez naszą Fundację, stanowią nowatorski i praktyczny sposób na rozwijanie umiejętności dzieci i młodzieży. Dzięki temu mogliśmy umożliwić uczestnikom konferencji lepsze zrozumienie tych programów.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego inspirującego wydarzenia i dzielić się naszymi doświadczeniami. Wierzymy, że te dyskusje, pomysły i inspiracje pomogą nam wszystkim w dalszym rozwoju polskiej oświaty. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Więcej wpisów