Robotyka w Placówce wsparcia dziennego Cieszynka

W ramach naszych działań, Fundacja przeprowadziła intensywne szkolenie z edukacji robotycznej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Człopie dla zespołu Placówki Wsparcia Dziennego „Cieszynka”. Zajęcia te miały na celu nie tylko przekazanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim inspirację do przekształcenia procesu nauczania w przygodę, pełną kreatywności i odkryć.

Robotyka, wykorzystująca narzędzia takie jak LEGO Education Spike Prime, staje się coraz bardziej popularna. Transformuje naukę, czyniąc ją bardziej interaktywną i angażującą dla uczniów. Poprzez praktyczne doświadczenia, nauka staje się bardziej namacalna, realna i zrozumiała dla uczniów na różnych poziomach edukacyjnych.

Podczas szkolenia, nauczyciele z „Cieszynki” mieli możliwość doświadczyć tej transformacji. Odkryli, że robotyka to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość ich uczniów. Dzieci, manipulując i programując roboty, uczą się rozwiązywać problemy, myśleć krytycznie i rozwijają swoje umiejętności interpersonalne. Wiedza, którą zdobyli, wzbogaci program nauczania „Cieszynki”, przynosząc dzieciom fascynujące zajęcia z robotyki.

Fundacja wierzy, że ta inicjatywa to krok ku przyszłości, w której nauka i technologia idą w parze, stwarzając przestrzeń dla wszechstronnego rozwoju i obserwuje, jak młode umysły rozwijają się i odkrywają nowe możliwości, które nauka i technologia mogą im zaoferować.

Więcej wpisów