Forbes o FIRST® LEGO® League

Prestiżowy magazyn Forbes napisał o FIRST® LEGO® League!

Artykuł podkreśla wagę zabawy w edukacji i rozwijaniu umiejętności, wskazując na rolę LEGO® w kształceniu przyszłych inżynierów, naukowców. Forbes zauważa, że organizacja FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) korzysta z klocków LEGO, aby inspirować dzieci do nauki i zabawy, jednocześnie rozwijając ich umiejętności z zakresu nauk ścisłych.

FIRST LEGO League daje dzieciom z różnych krajów możliwość korzystania z LEGO do rozwiązywania problemów związanych ze STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka). Przykładem są roboty LEGO, które dzieci konstruują i programują w ramach konkurencji, a które potrafią samodzielnie wykonywać różne zadania.

Artykuł Forbesa wskazuje również na rosnącą rolę LEGO w inicjatywach rządowych i korporacyjnych związanych z edukacją STEM, takich jak kampania „Year of Engineering” w Wielkiej Brytanii, czy konkurs organizowany przez Amazon, w którym uczestnicy są zobowiązani do zaprojektowania systemu opartego na zestawie LEGO MINDSTORMS Education EV3, reagującego na polecenia Amazon Alexa.

Dzięki swojej zabawowej naturze, LEGO jest potężnym narzędziem edukacyjnym, które przyciąga dzieci do nauki, jednocześnie umożliwiając rozwijanie kreatywności i samodzielności. Właśnie dlatego narzędzia takie jak LEGO są coraz częściej wykorzystywane w edukacji, nie tylko w dziedzinie STEM​.

Cały artykuł dostępny na stronie Forbes: https://www.forbes.com/sites/simonchandler/2020/01/13/how-lego-is-training-the-scientists-and-problem-solvers-of-the-future/

Więcej wpisów