Finał FIRST® LEGO® League 2022/2023 SUPERPOWERED

Sezon FIRST LEGO League edycja SUPERPOWERED dobiegł końca! Gratulacje dla wszystkich uczestników! Drużyny wspólnie odkrywały wartości FIRST, takie jak innowacyjność, duch współpracy i pasję do nauki. Dzięki temu programowi uczestnicy zdobyli cenne umiejętności oraz zrozumienie nauki i technologii, które będą ich kształtować jako przyszłych liderów.

Dla niektórych uczestników to był ostatni sezon z nami (ze względu na maksymalny wiek 16 lat) – dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w przyszłości! Uczestnicy programów FIRST często wybierają karierę w dziedzinie STEM, a FIRST LEGO League to mikrokosmos prawdziwego biznesu, więc nasi „absolwenci” są doskonale przygotowani do podjęcia wyzwań, jakie stawia przed nimi przyszłość. Jesteśmy pełni podziwu i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak potoczą się ich dalsze losy!

W kolejnym sezonie z niecierpliwością oczekujemy ponownego spotkania z tegorocznymi drużynami oraz poznania całkiem nowych zespołów. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy kontynuować misję FIRST, kreując inspirujące historie sukcesu i wpływając na przyszłe pokolenia.

Gratulacje dla tegorocznych zwycięzców Matrobocik – Arbuz Team, a także dla wszystkich finalistów i uczestników konkursów regionalnych. Szczegółowe wyniki zostały opublikowana na facebooku FIRST LEGO League Polska.

Więcej wpisów