1000 LEGO ludzików w kosmosie

Kto pamięta sezon 2018/2019 FIRST® LEGO® League – MISSION MOON?

Wtedy Alexander Gerst, niemiecki geofizyk i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, ogłosił z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyzwania związane z tym tematem.

Dzisiaj wracamy do tematu kosmicznych wypraw. Czy wiecie, że 1000 małych LEGO astronautów udało się na niesamowitą podróż aż na krawędź kosmosu? Ta misja, zapoczątkowana przez grupę pasjonatów z Czech i Słowacji, pokazuje nam, jak LEGO – narzędzie, które często kojarzymy z zabawkami, staje się katalizatorem nauki, inspiracji i odkrywania obszarów STEM.

Podczas trzech lotów, balony wypełnione helem wyniosły minifigurki na wysokość 34 km nad Ziemię. Po dotarciu na tę wysokość, balony pękły, a platforma z LEGO astronautami zaczęła opadać, osiągając prędkość do 300 km/h. Na szczęście, dzięki spadochronowi, figurki bezpiecznie wróciły na Ziemię.

Każdy lot był dokumentowany przez kamery – zarówno z kokpitu, jak i z widokiem na całą platformę. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia niesamowitych ujęć Ziemi, jak również małych astronautów LEGO podczas ich kosmicznej przygody.

W FIRST LEGO League, sky isn’t the limit!

1000 LEGO ludzików w kosmosie

Więcej wpisów