Polska drużyna na FIRST® LEGO® League w USA na Open Festival 2023

W dniach od 9 do 11 czerwca 2023 roku, za oceanem odbył się Worcester Polytechnic Institute FIRST LEGO League US Open Event. W wydarzeniu brało udział 75 drużyn z całego świata, które przez trzy dni rywalizowały, dzieliły się swoimi pomysłami, a przede wszystkim nawiązywały nowe, międzynarodowe kontakty.

Z wielkim entuzjazmem obserwowaliśmy udział polskiej drużyny Alpha Team z Włodawy. Ten zespół, który zdobył podium naszych krajowych finałów, zasłużenie reprezentował Polskę na międzynarodowej scenie. Z niezwykłym zaangażowaniem zdobyli 305 punktów w kategorii Robot Games, zajmując 39 miejsce wśród najlepszych zespołów na świecie, 31 w kategorii Robot Games i 24 w kategorii Core Values. To imponujące osiągnięcie, które świadczy o ich determinacji, umiejętnościach oraz niesłabnącej pasji do nauki i technologii.

FIRST LEGO League to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim platforma do nauki i rozwijania umiejętności przez zabawę. Skupia się na budowaniu zespołowej pracy, kreatywności, innowacyjności i odporności. Drużyna Alpha Team nie tylko udowodniła, że posiada te wartości, ale również stała się prawdziwymi ambasadorami swojego miasta, kraju oraz FIRST LEGO League.

Wierzymy, że ich historia zainspiruje inne drużyny do podjęcia wyzwań FIRST LEGO League, pokazując, że marzenia mają moc, a pasja do nauki może prowadzić nas wszędzie, nawet do najdalszych zakątków świata.

Serdecznie gratulujemy drużynie Alpha Team za ich osiągnięcia, a przede wszystkim za ich nieustępliwość, pasję i pozytywne nastawienie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że mogliśmy być częścią ich podróży.

Więcej wpisów