VII Kongres Gospodarki Senioralnej

15 czerwca Fundacja brała udział w VII Kongresie Gospodarki Senioralnej organizowanym przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Celem było pokazanie, jak LEGO Education łączy pokolenia i służy jako uniwersalne narzędzie edukacyjne, które inspiruje, motywuje i uczy zarówno młodszych, jak i starszych.

Podczas Kongresu prezeska fundacji, Katarzyna Nogalska, podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat międzypokoleniowych wartości LEGO. 

Fundacja przeprowadziła także warsztaty:

  • Dla seniorów:
    W jaki sposób budować most między dziadkami i wnukami? Czego można nauczyć się od siebie? Jak wykorzystać do tego klocki LEGO Education i program FIRST LEGO League?

  • Dla JST:
    Budowanie świadomej grupy, zaangażowanej i rozwiązującej problemy jest kluczem do rozwoju lokalnych społeczności. Jak wykorzystać klocki LEGO Education w procesie edukacji i budowanie relacji? Jak zaangażować szkoły w programy wspierające rozwój dzieci i angażować seniorów?

  • Dla biznesu:
    Budowanie inkluzywnych i zaangażowanych społeczności wokół pracowników firmy jest niesamowitym atutem. Jak budować działania CSR w oparciu o klocki LEGO oraz budowanie relacji międzypokoleniowych? Jak LEGO Education może pomóc w rozwiazywaniu problemów w firmie i działaniach teambuildingowych?

Fundacja buduje most pokoleniowy, wierząc, że seniorzy, z ich bogatą wiedzą i doświadczeniem, mogą przekazać cenne nauki młodszym pokoleniom. Z drugiej strony, dzieci i młodzież dzielą się swoją kreatywnością, entuzjazmem i znajomością najnowszych narzędzi edukacyjnych. Dzięki temu wszystkim, zarówno seniorzy, jak i najmłodsi, czują się potrzebni i cenni, tworząc tym samym społeczność, która uczy się, rośnie i ewoluuje razem.

Więcej wpisów