Polska drużyna FIRST® LEGO® League w Australii na Open Festival 2023

Polska drużyna z Żar reprezentowała Polskę na World Open Festival FIRST LEGO League w Sydney, Australia. Podróż drużyny na drugi koniec świata stanowiła nie tylko fizyczne przekroczenie granic, ale także symboliczny akt wkroczenia na arenę międzynarodowej rywalizacji w dziedzinie innowacyjności i technologii.

World Open Festival FIRST LEGO League w Sydney, będący globalnym wydarzeniem, zgromadził najlepsze zespoły z całego świata, wśród których polska drużyna Matrobocik wykazała się wybitnymi umiejętnościami i determinacją, zajmując imponujące 9 miejsce w konkurencji Robot Games. Ten wynik jest świadectwem nie tylko technicznej wiedzy i umiejętności, ale także niezłomnego ducha, ciężkiej pracy i zaangażowania każdego członka zespołu.

Festival w Sydney był jednak czymś więcej niż tylko rywalizacją. Był to czas pełen radości, nowych znajomości i niezapomnianych doświadczeń. Uczestnictwo w tym prestiżowym wydarzeniu umożliwiło drużynie Matrobocik rozwój kreatywności, pasji oraz zdobywanie praktycznej wiedzy, co jest zgodne z misją Fundacji ALE Nauczanie polegającą na wspieraniu rozwoju młodych talentów.

Podkreślenia wymaga fakt, że drużyna Matrobocik pokonała dziesiątki tysięcy kilometrów, by wziąć udział w tym wydarzeniu, co świadczy o niezwykłej determinacji i poświęceniu. Ich sukces na arenie międzynarodowej jest dowodem na to, że marzenia, połączone z ciężką pracą i zaangażowaniem, mogą przynieść znaczące efekty.

Fundacja ALE Nauczanie gratuluje drużynie Matrobocik za ich wytrwałość, talent i znakomite osiągnięcie, które nie tylko podnosi prestiż polskiej edukacji, ale także inspiruje kolejne pokolenia młodych innowatorów i twórców.

Więcej wpisów