Ponad 130 drużyn zarejestrowanych jeszcze przed otwarciem sezonu 2023/24 FIRST® LEGO® League

Oficjalna inauguracja nowego sezonu FIRST LEGO League 2023/2024: MASTERPIECE, otwiera nowe perspektywy w dziedzinie edukacji STEM. Ten sezon zapewnia uczestnikom szansę na pogłębienie wiedzy w profesjonalnym świecie produkcji filmowej, rzeczywistości rozszerzonej, miksowania dźwięku i sztuki immersyjnej. Program ten ma na celu pokazanie, jak technologia i nauka są integralną częścią tych dziedzin, kształcąc uczniów w duchu innowacji i praktycznego zastosowania wiedzy.

Zanim rozpoczął się nowy sezon, ponad 130 drużyn z Polski wyraziło swoje zaufanie do programu, rejestrując się przed ujawnieniem szczegółowych wyzwań. Jest to znaczące świadectwo siły i wiarygodności marki FIRST LEGO League, a także dowód na jakość i znaczenie oferowanego programu edukacyjnego.

FIRST LEGO League jest postrzegane jako coś więcej niż konkurs – to ruch edukacyjny, kształtujący przyszłość nauki i technologii. Kluczowym elementem tego programu jest inkluzja, pozwalająca każdemu uczestnikowi na rozwój umiejętności i zdolności, niezależnie od poziomu wiedzy i doświadczenia. Inkluzja ta jest nie tylko istotą misji organizacji, ale również kluczem do sukcesu uczestników.

Fundacja ALE Nauczanie i FIRST LEGO League serdecznie zaprasza do włączenia się w to ekscytujące przedsięwzięcie. Udział jako drużyna, wolontariusz czy sponsor stanowi cenną formę wsparcia. Program ten przynosi korzyści nie tylko uczestnikom, ale także wspierającej go społeczności. Jest to okazja dla organizacji, które pragną zainwestować w przyszłość STEM, jak i dla osób, które chcą mieć wpływ na życie młodych ludzi. Dołączając do programu, każdy może przyczynić się do tworzenia czegoś wyjątkowego.

Więcej wpisów