Ruszyły zapisy na Mistrzostwa IT na Poznań Game Arena

Fundacja ALE Nauczanie jest organizatorem Dywizji Robotyki w ramach Mistrzostw IT, które będą miały miejsce na terenie Poznań Game Arena (PGA). Wydarzenie to, uznane za jedno z kluczowych w branży technologicznej, zapewnia platformę dla przyszłych talentów w dziedzinie robotyki.

Półfinały mistrzostw skoncentrowane będą na testowaniu wiedzy z zakresu zasad programowania robotów. Kluczowym elementem finałów, zaplanowanych na dni 6-8 października, będzie praktyczne wykorzystanie umiejętności w programowaniu robotów LEGO Education Spike Prime. Zadaniem uczestników będzie wykonanie określonych zadań na oficjalnej macie konkursowej, zgodnie z wytycznymi globalnego konkursu FIRST LEGO League.

Mistrzostwa IT stanowią znakomitą okazję dla młodych ludzi z całej Polski do zaznajomienia się z fascynującym światem programowania i robotyki, jednocześnie rozwijając umiejętności niezbędne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Fundacja ALE Nauczanie, poprzez swój udział w tym wydarzeniu, potwierdza zaangażowanie w promowanie edukacji technologicznej oraz wspieranie młodych talentów w ich rozwoju zawodowym.

Więcej wpisów