Współpraca z AGH w obszarze wirtualnej rzeczywistości w ramach FIRST® LEGO® League

Wczoraj odbyło się spotkanie z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie zajmującymi się wirtualną rzeczywistością. Katarzyna Nogalska, prezeska Fundacji oraz koordynatorka FIRST LEGO League w Polsce, spotkała się z dr Jowitą Gują oraz dr Damianem Gałuszką z Wydziału Humanistycznego AGH.

Podczas spotkania przedstawiona została działalność międzykatedralnej jednostki badawczej, która prowadzi zaawansowane prace i badania w zakresie rzeczywistości wirtualnej – m.in.  Laboratorium Badań Rzeczywistości Wirtualnej Eduvrlab – studio badawczo-projektowe, oraz laboratorium robotyki.

Rozmowy dotyczyły zaawansowanych technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także potencjalnych obszarów współpracy pomiędzy naszymi instytucjami w ramach nadchodzącego sezonu MASTERPIECE globalnego programu FIRST LEGO League.

Fundacja wierzy w siłę współpracy. Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i chcesz wspierać młodych innowatorów, zapraszamy do współpracy. Naszym celem jest zapewnić uczestnikom wsparcie eksperckie na najwyższym poziomie.

Więcej wpisów