Aż 21 druzyn FIRST® LEGO® League powstało dzięki wsparciu Rockwell Automation

Coraz więcej firm w Polsce dostrzega potencjał programu FIRST LEGO League widząc w nim przyszłość edukacji technologicznej. Jednym z takich wizjonerskich partnerów jest firma Rockwell Automation. W tym sezonie umożliwiła udział w programie aż 21 drużynom na poziomach Challenge i Explore, fundując im pełne stypendia.

Firma Rockwell Automation to największy na świecie producent systemów automatyki przemysłowej. To te urządzenia, które sterują linią produkcyjną np. samochodów lub czekoladek, albo obsługują nagłośnienie w sali widowiskowej. Zastosowań automatyki jest wiele i otacza nas ona nawet jeśli o tym nie wiemy – kiedy jedziemy windą, lub sterujemy ogrzewaniem w domu.

Główna siedziba Rockwell Automation znajduje się w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych, ale Rockwell Automation ma swoje biura w ponad 100 krajach na świecie. To właśnie dzięki Rockwell Automation w Katowicach – ich pasji do rozwoju zaprosili do przygody w programie FIRST LEGO League prawie 200 dzieci.

W Fundacji wierzymy, że współpraca pomiędzy światem biznesu a edukacją, jaką prezentuje FIRST LEGO League, jest kluczem do kształtowania przyszłych liderów w dziedzinie technologii i innowacji. Zapraszamy kolejne firmy do dołączenia do naszej misji, wspierając młodych innowatorów i budując mosty pomiędzy przemysłem a edukacją.

Więcej wpisów