Mistrzostwa IT: FIRST® LEGO® League na Poznań Game Arena

Fundacja ALE Nauczanie uczestniczyła w Poznań Game Arena – kluczowym wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej dla entuzjastów gier i nowych technologii. Podczas tej imprezy odbył się finał Drugich Ogólnopolskich Mistrzostw IT – “Zaprogramuj swoją przyszłość”, których Fundacja jest współorganizatorem. W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę uczestników – prawie 4000.

Wydarzenie to stanowiło platformę dla promowania wiedzy, umiejętności i pasji, przygotowując młodzież do spełnienia wymagań współczesnego rynku pracy. Rolę ambasadorów pełnili m.in. rozpoznawalna w środowisku edukacyjnym i informatycznym Barbara Halska oraz Grzegorz Duda z TVN Turbo.

Każda dywizja konkursowa odzwierciedlała najnowszą wiedzę o produktach i innowacjach technologicznych. Jako współorganizatorzy Dywizji Robotyki, Fundacja miała przyjemność obserwować, jak zespoły finalistów stawiły czoła wyzwaniom robotycznym, korzystając z mat FIRST LEGO League SUPERPOWERED. Uczestnicy mieli 1,5h na przygotowanie do wykonania zadań – programowanie, prototypowanie i testowanie.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.

Fundacja ALE Nauczanie serdecznie zaprasza wszystkich, którzy podzielają misję i wartości Fundacji, do nawiązania współpracy przy nowych projektach.

Więcej wpisów