Pionier inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych Carrier wspiera FIRST® LEGO® League w Polsce:

Firma Carrier, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych, intensyfikuje swoje wsparcie dla programów FIRST®. Ta współpraca jest szczególnie znacząca dla Polski, gdzie Carrier angażuje się w program FIRST LEGO League, wspierając rozwój umiejętności młodych w dziedzinie robotyki i nauk STEM.

Mark Giordono, Wiceprezes ds. Rozwoju w FIRST, podkreśla: „Jesteśmy zachwyceni, że Carrier poszerza swoje wsparcie dla FIRST. Dzięki sponsorowaniu, cennemu czasowi poświęcanemu na mentoring i talentom, a także wolontariacie, więcej uczniów na całym świecie będzie miało teraz dostęp do programów FIRST oraz obiecujących karier w przyszłości.”

Fundacja ALE Nauczanie nieustannie podkreśla jak ważne są edukacja i pasja w dziedzinach robotyki i nauk STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka). Program FIRST LEGO League, dzięki wsparciu mentorów, oferuje młodym uczestnikom nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale także rozwój kluczowych umiejętności technicznych i naukowych. Badania pokazują, że uczestniczki FIRST są 3,7 raza bardziej skłonne do studiowania inżynierii i 5,3 raza bardziej do nauki informatyki niż ich rówieśniczki.

Inicjatywa Carrier otwiera przed młodymi talentami w Polsce drzwi do przyszłych karier w dynamicznie rozwijających się dziedzinach. Dzięki wsparciu firmy, więcej uczniów na całym świecie ma dostęp do programów FIRST, co prowadzi do obiecujących ścieżek zawodowych.

 

Więcej wpisów