Warsztaty: Sztuczna inteligencja – kompleksowy przewodnik dla nauczycieli

W Gnieźnie w Stolicy eXperymentu Trener Fundacji przeprowadził warsztaty dla nauczycieli z wykorzystania sztucznej inteligencji w codziennej pracy nauczyciela.

Warsztaty AI w praktyce pedagogicznej

Podczas warsztatów niemal całe grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 miało okazję zgłębić tajniki wykorzystania AI w edukacji. Szkolenie prowadzone przez doświadczonego eksperta Jakuba Piaseckiego, miało na celu pokazanie, jak technologia AI może być pomocna w codziennej pracy nauczyciela. Uczestnicy warsztatów, bez względu na swoje wcześniejsze doświadczenie z informatyką, mieli możliwość nauczenia się, jak w prosty i przystępny sposób wykorzystać AI w nauczaniu różnorodnych przedmiotów.

Dlaczego Szkolenie z AI jest ważne dla nauczycieli?

W obecnych czasach, kiedy technologia szybko się rozwija, umiejętność wykorzystania narzędzi takich jak AI w edukacji staje się niezbędna. Pozwala to nauczycielom nie tylko na usprawnienie procesu nauczania, ale także na dostosowanie metod i materiałów dydaktycznych do indywidualnych potrzeb uczniów. Szkolenie z AI pomaga nauczycielom być na bieżąco z nowymi technologiami i wykorzystywać je w celu zwiększenia zaangażowania oraz efektywności nauczania.

Jak AI może wspierać codzienną pracę nauczyciela?

AI oferuje różnorodne narzędzia, które mogą wspierać nauczycieli w ich codziennej pracy. Od tworzenia zadań i testów, przez personalizację materiałów dydaktycznych, analizę postępów uczniów, po ułatwienia we współpracy z uczniami i rodzicami obcojęzycznymi. Technologie te pozwalają na bardziej efektywną i skuteczną edukację, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

Edukacja musi nadążać za światem

Jako Fundacja jesteśmy przekonani, że edukacja musi ewoluować wraz ze zmieniającym się światem. Włączenie AI do procesu nauczania to krok w stronę przyszłości, w której nauczyciele i uczniowie będą mogli w pełni korzystać z możliwości, jakie oferują nowe technologie.  Warsztaty w Gnieźnie stanowią ważny element tej ewolucji, a pozytywne opinie uczestników potwierdzają, że Fundacja jest na właściwej drodze do tworzenia bardziej innowacyjnego i skutecznego środowiska edukacyjnego.

Więcej wpisów