Turnieje Regionalne FIRST LEGO League MASTERPIECE

Sezon turniejowy FIRST LEGO League Challenge 2023/2024 MASTERPIECE jest już na półmetku. Do tej pory zmagania przyciągnęły drużyny z całego kraju podczas aż 9 turniejów, a ich zwycięzcy spotkają się 6 kwietnia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na Ogólnopolskim Finale. Wydarzenie to wyłoni reprezentantów Polski na światowe finały FIRST LEGO League.

Osiągnięcia tego sezonu nie byłyby możliwe bez wsparcia firm: Carrier, Rockwell Automation, Raytheon, Collins Aerospace, Pratt&Whitney, których zaangażowanie pozwoliło na przyznanie ponad 40 stypendiów dla drużyn. Dzięki nim jako organizacja non-profit, działająca nieprzerwanie od 13 lat, może kontynuować swoją misję edukacji dzieci i młodzieży. Wkład Partnerów w rozwój programu jest kluczowy.

FIRST LEGO League Challenge, to więcej niż robotyka. To program, który zaszczepia w dzieciach pasję do nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), a jednocześnie inspiruje uczestników do myślenia o przyszłości. Uczestnicy, tworząc i programując roboty, uczą się nie tylko technik inżynierskich, ale również pracy zespołowej, rozwiązywania problemów i komunikacji. Innowacyjny Projekt, drugi filar programu, przekształca uczniów w młodych wynalazców, którzy, identyfikując realne problemy społeczne, proponują kreatywne rozwiązania. Uczniowie opracowują prototypy rozwiązań lub aplikacje, które są mikrokosmosem prawdziwego biznesu.

W miarę zbliżania się zakończenia obecnego sezonu, przygotowania do kolejnej edycji FIRST LEGO League już ruszają pełną parą.  Fundacja zaprasza firmy i organizacje do rozmów na temat partnerstwa w programie FIRST LEGO League i innych programach edukacyjnych. To nie tylko szansa na wsparcie młodych talentów i inwestycja w przyszłe wykwalifikowane kadry, ale również esencja społecznie odpowiedzialnego biznesu. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach partnerstwa i wpływie, jaki wspólnie możemy wywrzeć.

Więcej wpisów