Ogólnopolski Finał sezonu Masterpiece

Sezon 2023/2024 FIRST LEGO League Challenge dobiegł końca, a sukces ten był możliwy dzięki niezwykłej synergii między światem biznesu a edukacją. To właśnie ta współpraca stanowi fundament odpowiedzialnego biznesu, który rozumie swoją rolę w kształtowaniu kompetencji przyszłości, w rozwoju przyszłych wykwalifikowanych pracowników i w przyszłości globalnej i lokalnej społeczności.

Partnerstwa z firmami takimi jak Carrier, Rockwell Automation oraz grupą RTX (Raytheon, Collins Aerospace i Pratt & Whitney) pokazują, jak przez wspólne działanie można nie tylko wspierać rozwój młodych talentów, ale również pomagać im w odkrywaniu pasji i kształtowaniu przyszłych liderów. Tylko poprzez taką współpracę uda się zapewnić, że kolejne pokolenia będą gotowe na wyzwania przyszłości.

Wsparcie Partnerów, zarówno finansowe jak i poprzez wolontariat pracowniczy przełożyło się na konkretne efekty. Drużyny wspierane przez Pratt&Whitney oraz Rockwell Automation osiągnęły znaczące sukcesy – dotarły aż do finału FIRST LEGO League Challenge, a jedna z nich triumfowała na podium w kategorii Robot Game.

Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz trenerów i mentorów za ich ciężką pracę, determinację i niesamowitą energię, jaką wnieśli na to wydarzenie. Droga jaką przebyli, aby dotrzeć aż do finału to wielki sukces – wszystkie trudności, które musieli pokonać, wszystkie pomysły na które wpadli i które musieli sprawdzić, współpraca, dążenie do celu, radzenie sobie nie raz z porażkami podczas przygotowywania się do misji i zawarte przyjaźnie.

Cztery pierwsze drużyny według klasyfikacji generalnej kategorii Champion Ogólnopolskiego Finału FIRST LEGO League Polska mają możliwość reprezentowania Polski podczas Światowych Turniejów. W tym roku Turnieje odbędą się w:

-Bodo w Norwegii,
-Massachussets w USA (dostępne 2 miejsca),
-Hong Kongu w Chinach.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich prawie 100 drużyn, które wzięły udział w eliminacjach regionalnych w tym sezonie.

Fundacja dziękuje również wszystkim partnerom i mentorom za ich wsparcie w tym sezonie. Ich zaangażowanie jest fundamentem, na którym budujemy lepszą przyszłość.

Zapraszamy odpowiedzialne społecznie firmy do przyłączenia się i wsparcia programu FIRST LEGO League. Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej dla rozwoju młodych talentów, kształtowania wykwalifikowanych kadr i lokalnej społeczności.

Więcej wpisów